MyBilet-Android

MyBilet-Android

Projenin Hikayesi

Bu uygulama, bir sabah aceleyle tramvaya koşup yine o sinir bozucu yeterli bakiyeniz yok sesini duymamla şekillendi zihnimde. Nedense hep acelemiz olduğunda o vasıtaya binemeyiz, geri dönüp yol üstünde yanından hızlıca geçip gittiğimiz büfeye dönüp doldurmak zorunda kalırız. Şimdi bu uygulama gayet basit ve tasarım yoksunu, çünkü tek derdi var oda bakiyemiz var mı yok mu bunu söylemek.

Program Nasıl Çalışıyor?

Öncelikle yaşadığını şehirdeki bilet ücretlerini girmeniz gerekiyor. Tam bilet ya da indirimli kullanıyorsanız ona göre ayarlayın, tam kart için tik atmayı unutmayın. Daha sonra mevcut bakiyenizi giriyorsunuz. Her kartını kullandığınız da bi tıklayıp bakiyenizi güncelliyorsunuz. Özellikle daha akıllı kartlara sistemlere geçmemiş şehirler için bu yöntem geçerli. Eskişehir gibi mesela.

Üç butonu var: 1- Tek biniş : tek bilet ücreti keser 2- Çift biniş: aynı kartı aynı otobüste birden fazla kullandığında eğer öğrenciysen birden fazla kullanımda senden tam kesiyor. Tam kart kullanıcıysan sıkıntı yok. Bu öğrenci kart için değişken. 3- Aktarma: Aktarma ücretini de girip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca widget olarak da ekleyebilirsiniz. Widget boyutlarını tam ayarlayamadım. Sonradan eklediğim için böyle kaldı.

Project’s Story

One morning , I was in hurry, I run to catch tramvay but when i used bus-card, i heard the annoying the sound of machine which means “hey you didn’t have enough money”. When we are in hurry mostly it happens and we can’t use it. We run back to load money. So this program is very simply and lacks design because it is created only for knowing if we have enough money or not.

How it works ?

At first you should open settings and input the current bus(tramvay) fare etc.. If you use full card you should check the option because the default is student card. After that you should input the current money you have got. After using your bus-card you should click and update the application. It is specially for cities which still dont use intelligent card etc. For example : Eskişehir.

It has got three buttons: 1- Single : takes money only for one person 2- Double : takes money for double person, it means if you student and you use the same card twice on same bus, it takes one stundent and one full fare. 3- Transit : enter transit fare and begin to use it.

Also you can use it as widget. I didnt set the width and height well. I added it later therefore it is a bit big.

Programdan Tasarım Harikaları(!) - Project’s Great Desing(!)

Home

Settings